Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní seniorský tábor Poděbrady 2019

Mezinárodní seniorský tábor v Poděbradech

(10.8. -16.8.2019)

 

Již pošesté se na základě Memoranda tří spřátelených měst – Modry, Hustopečí a Benátek nad Jizerou, uskutečnil mezinárodní seniorský tábor.

Letos připadla organizace tábora na Benátky nad Jizerou a já jsem se rozhodla ho zrealizovat v nedalekých Poděbradech, v hotelu Junior, který spadá pod Střední hotelovou školu.

Hned první den byl jiný, než předchozí roky - účastníci tábora z Modry a Hustopečí poprvé přijeli na tábor Pendolínem na Hlavní nádraží do Prahy, kam pro ně dojel náš autobus (Milan Novák).

Po obědě se všichni postupně ubytovali a pomalu seznamovali s prostředím hotelu i lázní. Každý den jsme měli připravený výlet i program: hned první večer přednášku o Poděbradech,druhý den dopoledne kostýmovou procházku se členy místního divadlního spolku po lázeňské části Poděbrad a odpoledne plavbu lodí Král Jiří po Labi. Další den jsme byli na zajímavé exkurzi ve sklárně a brusírně skla Crystal Bohemia,zajeli jsme do Loučeně do nově otevřeného muzea hraček s vůní perníku,naštívili jsme překrásné město Kutná hora a v něm Chrám Svaté Barbory i Vlašský dvůr, kde nechyběla ukázka ražby českého groše,navštívili jsme Centrum řemesel a bylinné zahrady na Ostré, projeli jsme se po Poděbradech vláčkem až na soutok Labe s Cidlinou a na exkurzi v pivovaru Nymburk ochutnali výborné pivo.

Po tři večery bavila jednotlivá města ta zbylá dvě.Modra si připravila videa z minulých táborů a Hustopeče s sebou měli skvělou kapelu Jirky a Ladi Fialů se zpěvačkou Maruškou Krajícovou, která na sobě měla krásný kroj Horních Bojanovic.

Na náš benátecký večer přijel pan starosta Karel Bendl s bývalým místostarostou, nyní zastupitelem,Pavlem Štifterem. Po krátké zdravici starosty všem „táborníkům“začala naše vystoupení, která s námi nacvičil můj manžel Honza Dibitanzl .Měli jsme připravené různé tance, zpěv i scénky, které skvěle doplňoval hrou na kytaru pan starosta s bývalým místostou.Poslední večer se nesl ve znamení oslav narozenin Bětušky Čaputové z Modry, která slavila 90.narozeniny.Je to dáma nadmíru čiperná, která s námi absolvovala všechny tábory a věřím, že díky své vitalitě, bude pokračovat dál. Tento nádherný večer plný emocí nám zpříjemnila cimbálovka Dušana Kotlára z Liberce.

Nezapomněli jsme ani na ruční práce, letos se především háčkovalo - nádherné tašky z příze, modranští nás v parku učili hrát petang, a nejen to, bylo i dost času na individuální procházky nádhernými Poděbrady.Týden s našimi přáteli utekl jako voda, my jsme předali pomyslné žezlo Hustopečím a již teď se těšíme na tábor kdesi na Moravě.

Děkuji všem, díky kterým mohl tento tábor seniorů v klidu a pohodě proběhnout: Především mému manželovi Honzovi za pomoc s organizací a všemi vystoupeními, Milanovi Novákovi za bezpečnou dopravu, svým protějškům ing.Medlenovi (Modra) a ing.Defeldové (Hustopeče) za skvělou spolupráci a samozřejmě starostovi K.Bendlovi a zastupiteli P.Štifterovi za milou návštěvu a doprovod při benáteckém večeru.

                                                                                                                       Růžena Dibitanzlová,vedoucí KS Benátky nad Jizerou